Ogrodzenia Łuków

Realizacja bramy przesuwnej z fragmentem ogrodzenia dla jednej ze wspólnot mieszkaniowych.Dotychczasowa forma ogrodzenia nie spełniała oczekiwań mieszkańców, dlatego zostaliśmy poproszeni o projekt i realizację bramy przesuwnej oddzielającej teren wspólnoty od ruchliwej ulicy.


Obowiązujące przepisy i troska o bezpieczeństwo wymagają, aby pojazd wjeżdżający na teren wspólnoty nie czekał na otwarcie się bramy stojąc na drodze. Dlatego umiejscowienie bramy przesunęliśmy w głąb posesji o 2m tak, aby czekający samochód nie blokował również chodnika.


Oprócz funkcjonalności bramy, priorytetem była również jej trwałość. Zaproponowana przez nas forma zabezpieczenia, jakim jest cynkowanie, została przyjęta z pełną aprobata. Cynkowanie gwarantuje spokój z malowaniem na ok 20 lat. Dla nas oznaczało to wykonanie specjalnych otworów technologicznych wymaganych w procenie cynkowania.


Oprócz bramy konieczna była również furtka przystosowana do zainstalowania domofonu. Nasza realizacja jest jednym z wielu etapów działań podjętych przez wspólnotę na rzecz poprawy atrakcyjności swojego otoczenia. Obacnie czakają ich prace związane z wyłożeiem kostki i chodnika. Dużo pracy, ale z pokazanych nam projektów wynika, iż w niedługim czasie miejsce to będzie pełnym uroku zakątkiem!


Ogrodzenie solidne, ale nie przytłaczające swoją masywnością. O to chodziło!


Montaż listwy zębatej narusza powłokę ocynku. Wymaga to dużej troski o solidne zabezpieczenie przed korozją. Na zdjęciu przyspawana i zabezpieczona listwa zębata, pokryta alucynkiem w płynie.

Produkcja bramy dla większych skupisk mieszkańców wiąże się z zastosowaniem automatu przemysłowego. Wynika to z faktu, że zupełnie inna jest liczba cykli otwarcia i zamknięcia na dobę dla posesji prywatnej, a inna dla wspólnoty, która liczy ok 120 rodzin. W tym drugim przypadku pewniejszym jest zainstalowanie automatu do bram przemysłowych.


O wytrzymałości i stabilności działania bramy przesuwnej świadczy jej "stopa", lub jak niektórzy mówią "ława". Jej głębokość powinna wynosić więcej niż głębokość przemarzania ziemi, która w naszym rejonie wynosi do 1m.


Przystosowanie bramy do napędzania automatem wymagało wcześniejszego wyprowadzenia przewodów zasilających. Na zdjęciu miejsce do zamontowania przewidzianego automatu firmy Somfy.


Automat jeszcze w trakcie montażu, ale elementu sterujące już są. Fotokomórka zapewnia bezpieczeństwo podczas wjeżdżania i wyjeżdżania, gwarantując uniknięcie przytrzaśnięcie samochodu bramą.


Od strony technicznej, realizacja ta nie stanowiła dla nas żadnych problemów. Uznanie dla zarządu wspólnoty za trafne decyzje i życzymy wiele satysfakcji z urzytkowania naszego produktu!