728x90 AdSpace

Tel. 504 102 771
mjpartner@tlen.pl
08-110 Siedlce

Ciekawe

Pług do koparko- ładowarki


Realizacja projektu pługa do koparko- ładowarki wymagała zastosowania materiałów o większej wytrzymałości. Naprężenia występujące podczas odśnieżania są duże ze względu na siłę sprzętu.
Wymiary szufli zgarniającej to 2m szerokości i 65cm sysokości. Masa całego pługa to ok. 150kg.


W konstrukcji lemiesza metalowego zastosowaliśmy blachę o grubości 4mm wzmacnianą czterema płaskownikami 35/8. Ma to na celu usztywnienie szufli przed rozginaniem się podczas dużego naporu śniegu.
Rama natomiast wykonana jest z profila zamkniętego 60/60/5, co gwarantuje sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji.



Pług do koparko ładowarki, pług do tura, pług do ładowacza, pług cat, pług jcb

Elementem, którego obejmują standardy sprzętowe są uszy.
Jest to zasadniczy element łączący ładowarko- koparkę z konstrukcją pługa. Wykonanie jego wymaga zachowania norm parametrycznych, aby pług można było stosować również przy innych modelach sprzętu. W naszym projekcie zastosowana została blacha o grubości 20mm, co jest wystarczające przy sprzętach o tego typu.
Pług posiada hydrauliczną regulację kata odśnieżania prawo- lewo. Wykorzystane zostały siłowniki jednostronnego działania o grubości tłoczyska 36mm. Zastosowane parametry umożliwiają odrzucanie śniegu na bok pod kątem ok. 35°.
Przed uszkodzeniem podłoża podczas odśnieżania chroni gumowy lemiesz. Ze względu na ciężar pługa, zastosowana guma musi być mocniejsza niż w lekkich pługach, jak do quada, czy traktorka ogrodniczego. Wykorzystany przez nas jednoczęściowy, gumowy lemiesz ma 24mm grubości i 11cm wysokości. Parametry te w zupełności wystarczą na trzy sezony intensywnego odśnieżania.


  • Komentarze Google
  • Komentarze Facebook
Item Reviewed: Pług do koparko- ładowarki Rating: 5 Reviewed By: MJ PARTNER